skip to Main Content

Vi vet at alpint regnes for å være en dyr idrett. Derfor har vi i Sandnes IL Alpint et høyt fokus på å holde kostnadene for våre medlemmer så lave som mulig. I tillegg til at vi ikke har noen treningsavgift har vi også en del fordeler og støtteordninger for medlemmene. Dette får vi til gjennom et fantastisk samarbeid med våre sponsorer, samarbeidspartnere og at alle medlemmer er med å bidrar på våre dugnader gjennom året. Merk at kriteriene for å benytte støtteordninger er deltagelse på dugnader og at tidsfrist for påmelding til renn og samlinger overholdes.

Priser for medlemskap i Sandnes IL

 • Aktive over 17 år Kr. 500,-
 • Aktive under 17 år Kr. 500,-
 • Familie Kr 1 000,-
 • Passive medlemmer Kr 250,-
 • Treningskontingent Alpintgruppen Kr 0,-

Vi anbefaler alle med to eller flere aktive barn om å melde inn hele familien for å kunne dra fordel av familiemedlemskapet.

Støtteordninger for medlemmer av Alpintgruppen

 • Rabattert pris på sesongkort i skisenter
 • Utøverstøtte til sesongkort for aktive meldemmer/utøvere Kr 1 500,-
 • Gratis sesongkort for aktive barn 0-6 år
 • Støtte trening og reisedøgn for aktive ved deltagelse på renn og samlinger, Kr 250,- pr døgn (med unntak av Hintertux).
 • Klubben dekker påmeldings avgift og trenings kontingent til renn og samlinger.
 • Støtte til deltagelse i mesterskap (eksempel: internasjonale, NM, Hovedlansrenn, Telenorlekene, Landsrenn og landsfinaler): Hotellovernatting kr 1 500,- og støtte til flybilletter Kr 1 000,-

For å kunne benytte seg av disse støtteordningene er det en forutsetning at foreldre deltar i klubbens dugnadsarbeid. Dette gjelder dugnadene vi arrangerer i Sirdalen (arrangement for sponsorer, Sirdalsløpet og egne skirenn) og deltagelse på inntektsgivende dugnader gjennom resten av året (eksempel: parkerings dugnader ved arrangement i Sørmarka Arena). For å få dekket avgifter til påmelding for renn og samlinger der det benyttes MinIdrett til påmelding, er det et krav at påmelding er gjennomført før muligheten for å velge «klubben betaler» stenges. Normalt ca to døgn før oppgitt påmeldingsfrist i MinIdrett. Klikk her for å åpne brukerveiledning for påmelding…

Fordeler som medlem i Sandnes IL Alpint

For våre medlemmer kan vi tilby innkjøpsavtale med Leki gjennom deres nettbutikk. Her får vi rabatter på alle varer i deres sortiment. Vi har også gode avtaler med Spot1 Snø som er en av de mest komplette butikkene når det kommer til utvalg av skiutstyr og støvler. Mer informasjon om innkjøpsavtaler og rabattkoder finner du i spond.

Search